Relacja z seminarium Program i prezentacje
Wydarzenie zakończone. Prezentacje znajdują się pod punktami programu seminarium.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 5. Seminarium projektu OTE. Spotkanie pt. „Technologie w transformacji energetycznej” odbędzie się 25 kwietnia 2024 r. w godzinach 10:00–12:10 w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.
Cykl seminariów realizowany jest w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG). Wydarzenia te stanowią jednocześnie zapowiedź poszczególnych sesji tematycznych II Kongresu Energetyki Rozproszonej (28-30 października 2024 r., ICE Kraków i AGH w Krakowie).
Transformacja energetyczna wymaga nowych rozwiązań technologicznych, bez których sukces tego procesu nie będzie możliwy. Podczas pierwszego „technicznego” spotkania (kolejne są planowane w nieodległym czasie) zostaną przedstawione rozwiązania technologiczne, które mimo że są znane w środowisku techników, to nadal nie znalazły powszechnego zastosowania. Warto poznać bariery utrudniające ich szerokie wdrożenie.
Moderatorzy:
Zbigniew Hanzelka (AGH w Krakowie)
Waldemar Skomudek (AGH w Krakowie)
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem: events.teams.microsoft.com/event/569a985e-e1ea-420f-97fb-46972254c095@80b1033f-21e0-4a82-bbc0-f05fdccd3bc8
Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.
Dyskusja będzie nagrywana, a po montażu, nagranie zostanie opublikowane na kanale YouTube energetyka-rozproszona.pl
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).
Wprowadzenie do seminarium i informacja o projekcie OTE
Sławomir Kopeć, Pełnomocnik Rektora AGH ds. Analiz Strategicznych
Bliźniak cyfrowy sieci elektroenergetycznej
Tomasz Rodziewicz, TAURON Dystrybucja S.A.
Wpływ magazynów energii elektrycznej na pracę systemu elektroenergetycznego – przykłady wdrożonych rozwiązań
Michał Bielecki, MEB Technical sp. z o.o.
Czy baterie przepływowe będą atrakcyjne i konkurencyjne dla rynku magazynów energii ?
Magdalena Dudek, AGH Kraków
Wykorzystanie infrastruktury kopalń w realizacji grawitacyjnych magazynów energii
Tomasz Siostrzonek, AGH Kraków
Magazyny energii elektrycznej w systemie elektroenergetycznym – identyfikacja zagrożeń, ratownictwo, profilaktyka
Artur Ankowski, Akademia Pożarnicza Warszawa