Relacja z wydarzenia Program i prezentacje
[Wydarzenie zakończone. Prezentacje z wydarzenia znajdują się pod punktami programu]
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w seminarium "Dzielimy się energią – rola liderów w rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce", które odbędzie się 26 maja 2021 r. w godzinach 10:00–12:00. Z uwagi na sytuację pandemiczną wydarzenie zostanie zorganizowane w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy Webex.
Informacje organizacyjne
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji i czynnego uczestnictwa. Do wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, rozesłany zostanie link, umożliwiający udział w wirtualnej części wydarzenia (via Webex). Zarejestrowani uczestnicy będą mogli m.in. zgłaszać swoje pytania do prelegentów, włączając się tym samym w dyskusję. Dla osób niezarejestrowanych przygotowaliśmy transmisję wydarzenia na kanale YouTube projektu KlastER. Materiały i prezentacje z wydarzenia będzie można odnaleźć na niniejszej stronie w zakładce Wydarzenia Archiwalne.
Więcej o wydarzeniu
W środowisku energetyki rozproszonej funkcjonują liderzy różnego typu (klastry, administracja, biznes, energetyka zawodowa). Każdy z nich odgrywa nieco inną rolę w procesie aktywizacji potencjału społecznego. Kolejne seminarium organizowane w ramach projektu KlastER będzie poświęcone właśnie temu zagadnieniu. W pierwszej części przedstawiona zostanie diagnoza dotycząca roli typów liderów w rozwoju energetyki rozproszonej, na podstawie badań przeprowadzonych przez ekspertów związanych z Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wnioski z badań zostaną skonfrontowane z doświadczeniami praktyków w ramach panelu eksperckiego. Przewidujemy, że w efekcie dyskusji uda się wskazać główne wyzwania i problemy, z którymi mierzą się liderzy, zaś naukowcy z UJ oraz eksperci zaproponują adekwatne rozwiązania na podstawie analiz międzynarodowych oraz dobrych praktyk z case study".
To trzynaste wydarzenie z cyklu seminariów i warsztatów realizowanych w ramach projektu "Rozwój energetyki rozproszonej w klastrach energii (KlastER)". Organizatorami są członkowie konsorcjum realizującego projekt KlastER – Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii (lider konsorcjum) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Projekt KlastER jest realizowany na podstawie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych GOSPOSTRATEG. Wśród celów projektu znajdują się m.in.: wypracowanie strategii rozwoju klastrów energii w Polsce, utworzenie Sieci Kompetencji ds. Energetyki Rozproszonej jako szerokiej platformy współpracy wszystkich interesariuszy, wypracowanie i wdrożenie rozwiązań wspierających zarządzanie w klastrach referencyjnych, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna.
W razie pytań, zapraszamy do kontaktu poprzez:
- adres e-mail: klaster_er@agh.edu.pl
- lub formularz w zakładce Kontakt.
Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG, umowa nr Gospostrateg1/385085/21/NCBR/19 (wartość projektu: 17 218 267,00 PLN, wartość dofinansowania: 16 596 967,00 PLN).
Przywitanie uczestników: prof. Zbigniew Hanzelka, dr Sławomir Kopeć
Typy liderów i ich rola w rozwoju ER – diagnoza na podstawie badań klastrów energii (zespół UJ pod przewodnictwem prof. Barbary Worek)
Panel ekspercki: Liderzy w działaniu – doświadczenia klastrów energii i ich otoczenia
Agnieszka Spirydowicz, Koordynator Komitetu Transformacji Regionu Turoszowskiego
Waldemar Skomudek, Wiceprezes Zarządu ds. Operatora w TAURON Dystrybucja
Andrzej Łazęcki, Wydział Gospodarki Komunalnej UMK
Tadeusz Królczyk, Wójt Ochotnicy Dolnej
Andrzej Kaźmierski, Zastępca Dyrektora Departament Gospodarki Niskoemisyjnej Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii
Henryk Kaliś, Przewodniczący Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu
Wyzwania i problemy – dyskusja uczestników
Dobre praktyki, rozwiązania z Polski i innych krajów (eksperci, UJ)