W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 4. seminarium projektu OTE. Spotkanie pt. „Energetyka przemysłowa” odbędzie się 18 kwietnia 2024 r. w godzinach 10:00–12:10 w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.
Cykl seminariów realizowany jest w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG). Wydarzenia te stanowią jednocześnie zapowiedź poszczególnych sesji tematycznych II Kongresu Energetyki Rozproszonej (28–30 października 2024 r., ICE Kraków i AGH w Krakowie).
Dekarbonizacja przemysłu jawi się jako jedna z najszybszych ścieżek uzyskania neutralności klimatycznej Polski, przy jednoczesnym zwiększeniu konkurencyjności naszej gospodarki na rynkach międzynarodowych. Biznes i przemysł mają jasne cele dotyczące dwóch podstawowych aspektów związanych z energią: likwidacji śladu węglowego i redukcji kosztów energii. W dodatku mają w tym zakresie zdolności realizacyjne, dostęp do specjalistów oraz możliwości kredytowe dla realizacji przedsięwzięć o przewidywalnej stopie zwrotu. Podczas seminarium zostanie wskazanych kilka ścieżek postepowania biznesowego, będą one dotyczyć m.in. budowy własnych systemów energetycznych w przemyśle energochłonnym, redukcji konsumpcji energii pozyskiwanej z sieci, redukcji śladu węglowego i kosztów energii oraz aktywacji elastyczności energetycznej obiektów logistycznych.
Moderator spotkania: Andrzej Kaźmierski, Dyrektor Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://events.teams.microsoft.com/event/1e099ebe-f4c6-4f2f-ad32-de5bfb0a66b9@80b1033f-21e0-4a82-bbc0-f05fdccd3bc8
Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.
Dyskusja będzie nagrywana, a po montażu, nagranie zostanie opublikowana na kanale YouTube energetyka-rozproszona.pl
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).