W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 3. Seminarium projektu OTE. Spotkanie pt. „Gospodarczo-społeczne konteksty energetyki rozproszonej", które odbędzie się 14 marca 2024 r. w godzinach 10:00–11:45 w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.
Celem seminarium jest zaprezentowanie roli Obserwatorium Transformacji Energetycznej (OTE) w kształtowaniu gospodarczych efektów transformacji energetycznej w Polsce. W pierwszej części seminarium dr hab. Łukasz Lach, prof. AGH, kierownik B+R projektu OTE, przedstawi główne cele Obserwatorium w zakresie monitorowania i prognozowania społeczno-gospodarczych efektów towarzyszących transformacji energetycznej (TE) w Polsce. Szczególna uwaga zostanie skierowana na dwie kwestie: (1) zaprezentowanie metodologii pozwalającej na określenie, jaki wpływ na kluczowe zmienne makroekonomiczne (m.in. produkcja, wartość dodana i wielkość zatrudnienia) mogłoby mieć przeprowadzenie i użytkowanie inwestycji realizowanych w ramach TE oraz (2) zaprezentowanie metodologii budowy nowej wersji indeksu transformacji energetycznej. W drugiej części seminarium zespół badawczy pod kierownictwem dr hab. inż. Piotra Olczaka z Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN przedstawi pionierską koncepcję budowy zmodyfikowanego modelu IO służącego do ilościowej oceny społeczno-gospodarczych skutków redukcji wydobycia węgla kamiennego w Polsce.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem: events.teams.microsoft.com/event/77342095-461c-4667-b8a8-ee31b08d4299@80b1033f-21e0-4a82-bbc0-f05fdccd3bc8
Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.
Dyskusja będzie nagrywana, a po montażu, nagranie zostanie opublikowana na kanale YouTube energetyka-rozproszona.pl
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).