W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 11. seminarium projektu OTE. Seminarium pt. „II Kongres Energetyki Rozproszonej - wprowadzenie” odbędzie się 17 października 2024 r. w godzinach 12.00 - 13.30 w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.
Cykl seminariów realizowany jest w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG).
Podczas seminarium przybliżymy program i główne ścieżki tematyczne II Kongresu Energetyki Rozproszonej (28–30 października 2024 r., ICE Kraków i AGH w Krakowie). Tematyka kongresu obejmuje problemy i wyzwania kluczowe dla przyszłości polskiej transformacji energetycznej, zwłaszcza w jej lokalnych aspektach. Tworząc Kongres Energetyki Rozproszonej koncentrujemy się więc na lokalnym wymiarze transformacji energetycznej oraz doskonaleniu form współpracy jej głównych interesariuszy – środowisk gospodarczych, naukowych, organizacji pozarządowych oraz administracji centralnej i samorządowej.
Celem seminarium jest przybliżenie uczestnikom ogólnego planu obrad II Kongresu ER, zarówno w części VII Forum ER, jak i II Konferencji Naukowej ER. Założenia, które będą przyświecały podczas wybranych sesji tematycznych przedstawią ich koordynatorzy.
Moderator: Sławomir Kopeć, AGH
Prelegenci:
👤 Olgierd Dziekoński, Fundacja Miasto ZMP
ST2 Samorząd terytorialny w transformacji energetycznej
👤 Andrzej Kaźmierski, AGH, NCAE, PSE
ST3 Energetyka przemysłowa
👤 Zbigniew Hanzelka, AGH
ST4 Technologie w transformacji energetycznej
👤 Krzysztof Heller, AGH
ST5 Cyfryzacja energetyki rozproszonej
👤 Łukasz Lach, AGH
ST8 Gospodarczo-społeczne konteksty energetyki rozproszonej
👤Tomasz Mironczuk, Bank Ochrony Środowiska
ST12 Ekonomika finansowania transformacji energetycznej
👤 Ewa Adamiec, AGH
ST18 Spotkanie ambasadorów transformacji energetycznej
👤Ryszard Sroka, AGH
II Konferencja Naukowa
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem TUTAJ.
Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.
Dyskusja będzie nagrywana, a po montażu, nagranie zostanie opublikowana na kanale YouTube energetyka-rozproszona.pl
Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).