Mamy przyjemność zaprosić Państwa na konferencję informacyjną II Kongresu Energetyki Rozproszonej “Lokalna energia dla przyszłości”. Dzień informacyjny II Kongresu Energetyki Rozproszonej odbędzie się 14 czerwca 2024 r. w godzinach 12:00–14:00 formule transmitowanej na żywo konferencji. W trakcie spotkania organizatorzy przedstawią główne założenia programowe i organizacyjne tego najważniejszego wydarzenia na temat energetyki rozproszonej w Polsce.
Kluczowym punktem wydarzenia będzie debata ekspercka z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Związku Województw RP, Klastrów Energetycznych, oraz szkolnictwa wyższego.
Program
Dwugodzinna konferencja informacyjna będzie okazją do zapoznania się z ideą całego Kongresu, tematyką poszczególnych sesji i specyfiką wydarzeń towarzyszących. Organizatorzy przedstawią swoje plany na wypełnienie przestrzeni ICE Kraków merytorycznymi debatami na temat transformacji energetycznej oraz atrakcjami, które umilą kongresowy czas. Dowiemy się, kto dołączył już do grona partnerów II KER.
Dla kogo?
Info Day jest skierowane do mediów, a także do obecnych i potencjalnych partnerów i uczestników II KER. Dziennikarze, którzy zadeklarują taką chęć, uzyskają od organizatorów pakiet materiałów informacyjnych. Opis poszczególnych bloków tematycznych da wyobrażenie o kierunku i zawartości kongresowych debat i ułatwi podjęcie decyzji o rejestracji na II KER. Z kolei specyfikacja obiektu, zwłaszcza przestrzeni wystawienniczej, może zainteresować przedsiębiorstwa i instytucje chcące wypromować swoją markę w branżowym środowisku jako partner Kongresu.
Warunki uczestnictwa
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Info Day będzie transmitowane na kanale YT portalu Energetyka-rozproszona.pl: Konferencja informacyjna - II Kongres Energetyki Rozproszonej - YouTube. Osoby, które zasubskrybują kanał, będą mogły wziąć udział w dyskusji na czacie.
Uczestnicy dyskusji
Prowadzący: Piotr Krasnowolski
Moderator dyskusji: Zbigniew Hanzelka
Wydarzenie odbywa się pod auspicjami Komisji Europejskiej w ramach Europejskich Dni Zrównoważonej Energii (Sustainable Energy Days) oraz European Sustainable Energy Week (EUSEW 2024).
Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).