Do wydarzeń organizowanych przez AGH w ramach projektu KlastER dołącza cykl wykładów eksperckich, które wygłoszą m.in. Michał Kurtyka, Ireneusz Zyska, Rafał Gawin, Piotr Naimski czy Jerzy Buzek. Pod szyldem „Wizje Nowej Energetyki” największe autorytety przedstawią autorskie koncepcje rozwoju branży, diagnozy stanu obecnego i rekomendacje przyszłych działań. Od 15 września w każdy czwartek w formule online zapraszamy do udziału w prelekcjach i dyskusjach o fundamentalnych problemach polskiej energetyki i gospodarki.
Rozwój energetyki rozproszonej jako kluczowego elementu transformacji energetycznej to gorący i wieloaspektowy temat, w którym splatają się aspekty techniczne, ekonomiczne, legislacyjne i społeczne. Dodatkowo, w ostatnich miesiącach – w wyniku agresji Rosji na Ukrainę – porządek energetyczny Europy i świata uległ rozchwianiu. Wszyscy z niepokojem oczekujemy sezonu jesienno-zimowego. W sytuacji narastającej niepewności co do bezpieczeństwa energetycznego warto wsłuchać się w głosy specjalistów, by wiedzę na temat złożonych zagadnień czerpać od osób najlepiej poinformowanych.
Cykl „Wizje Nowej Energetyki” zainaugurował 30 czerwca br. prof. Jan Popczyk wykładem na temat transformacji energetyki w trybie innowacji przełomowej do elektroprosumeryzmu. W ramach jesiennej serii w roli prelegentów wystąpią co tydzień począwszy od 15 września kolejni wybitni przedstawiciele polskiej i europejskiej energetyki: Michał Kurtyka (były minister klimatu i środowiska), Ireneusz Zyska (pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister klimatu i środowiska), Grzegorz Onichimowski (Instytut Obywatelski), Joanna Maćkowiak-Pandera (prezeska Forum Energii), Rafał Gawin (prezes Urzędu Regulacji Energetyki), Wojciech Myślecki (prezes Global Investment Corporation), Jerzy Buzek (poseł do Parlamentu Europejskiego, były premier RP), Piotr Naimski (były pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej) i Wojciech Suwała (AGH w Krakowie).
Udział w wykładach z cyklu "Wizje Nowej Energetyki" jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza rejestracyjnego.
Więcej informacji o rejestracji na wykłady można odnaleźć pod adresem:
www.energetyka-rozproszona.pl/wydarzenia/wizje-nowej-energetyki/
Szczegółowy harmonogram wykładów [PDF]