Już 28 i 29 października 2021 r. odbędzie się VI edycja Forum Green Smart City. Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Centrum Innowacji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Sp. z o.o. oraz Związek Uczelni InnoTechKrak.
"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, w tym roku wydarzenie będzie miało formę hybrydową, a transmisja będzie prowadzona z Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (al. 29 listopada 46, 31-482) w Krakowie. Na żywo zobaczymy się, więc z mniejszą liczbą uczestników, niż w poprzednich edycjach, jednakże będzie również możliwość udziału online" - piszą organizatorzy Forum.
Celem corocznego wydarzenia jest wymiana informacji pomiędzy władzami samorządowymi, uczelniami, funduszami ochrony środowiska, NGO, przedsiębiorcami i mieszkańcami z zakresu Smart City oraz inteligentnych technologii dla miast i wsi (Smart Village). Poprzez poszczególne edycje Forum, począwszy od roku 2016, Organizatorzy Forum stworzyli przestrzeń do debaty na temat stanu jakości powietrza, a także problemu smogu i jego wpływu na zdrowie ludzi. W następnych latach coraz więcej przestrzeni poświęcano na zagadnienia związane z nowymi technologiami, które mogą być wykorzystywane do wdrażania inicjatyw Smart City w naszych miastach, a także idei inteligentnych wsi, czyli Smart Village.
Tegoroczna edycja skupia się na działaniach, jakie zakłada Europejski Zielony Ład, które są istotne dla środowiska naturalnego, klimatu, ochrony powietrza oraz zdrowia i życia ludzi. Podczas Forum Green Smart City zostaną przedstawione innowacyjne rozwiązania w Smart City i Smart Village, dzięki którym mogą być realizowane działania polepszające jakość życia społeczeństwa, a także zwiększające troskę o środowisko. Podniesiony zostanie także temat zrównoważonego rozwoju.
REJESTRACJA na wydarzenie trwa do północy 26 października: https://fgsc.urk.edu.pl/rejestracja.html
Niniejszy materiał został przygotowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Źródło: Informacja prasowa